Wednesday, 25 December 2019

اولین عکس دیده شده از بابا نوئل در ایران

بابانوئل پشت پراید بازرگام

  دریافت هدایای کریسمس

کریسمس چیست؟

کریسمَس (به انگلیسی: Christmas) یا نوئل )به فرانسوی: Noël) جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامی داشت زادروز مسیح برگزار می شود. بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پیروان آیین پروتستان، کریسمس را در روز ۲۵ دسامبر جشن گرفته و بسیاری آن را در شامگاه ۲۴ دسامبر نیز برگزار می کنند. اعضای بیشتر کلیساهای ارتودوکس در سراسر دنیا نیز روز بیست و پنجم دسامبر را به عنوان میلاد مسیح جشن می گیرند. برخی از مسیحیان ارتودوکس در روسیه، اوکراین، سرزمین مقدس (ناحیه تاریخی فلسطین) و دیگر مکانها، به سبب پیروی از گاهشماری یولیانی، جشن کریسمس را در روز ۷ ژانویه برپا می دارند. کلیسای حواری ارمنی طبق سنت منحصر به فردی، روز میلاد و همچنین روز غسل تعمید مسیح را هم زمان در روز ششم ژانویه جشن می گیرند.

Santa claus بابانوئل

شخصیتی که امروزه به شکل پیرمردی مهربان و چاق است و با لباس سرخ رنگ و ریشی سفید و بلند، هنگام کریسمس در میان برگزارکنندگان این جشن ظاهر می گردد به چندین اسم شناخته می شود که بابانوئل (Papa noel)، سانتا کلوز (Santa claus) و سنت نیکولا (Saint Nicola) از معروفترین این اسامی اند.

تاریخچه بابانوئل

در سده چهارم میلادی، یکی از اسقف های آسیای صغیر (ترکیه امروز) به خاطر رفتار مهربانانه اش با کودکان شهرت یافت. این شخص که بعدها به سنت نیکولاس (نیکولاس قدیس) شهرت یافت، در نقاشی های قرون وسطی و عصر رنسانس به شکل مردی بلند بالا با چهره ای جدی و نجیبانه نشان داده شده است و تا حدود قرن شانزدهم، جشن مخصوص او در روز ششم دسامبر در سراسر اروپا برگزار می شد، اما از آن پس، این جشن، تنها به پروتستان های هلند منحصر گردید. مهاجران هلندی که به آمریکای شمالی کوچ کردند، این رسم را با خود به آن کشور بردند و در آنجا بود که نام او به سانتا کلوز (به انگلیسی: Santa Claus) تغییر یافت.

از تاریخ 5 دی ماه تا 13 دی ماه 

باخرید میوه های بابانوئلی ( سیب زرد, سیب قرمز , انار , به ,کیوی ) که به مناسبت سال نو میلادی و هدیه بابانوئل همگی کیلویی 5 هزار تومان می باشد
در قرعه کشی بازرگام شرکت داده میشوید
یک نفر سفر به جزیره زیبای کیش
10 نفر , هرکدام که 5 نفر از دوستان خود را زیر پست بابانوئل اینستاگرام بازرگام تگ کرده باشند . هرکدام نفری 100 هزار تومان اعتبار خرید میوه

هر 10 هزار تومان خرید 1 امتیاز

  دریافت هدایای کریسمس

انصراف از نظر

نظرات (2)

8 ماه پیش | �¹�„�Œ�±�¶�§

1234

8 ماه پیش | �¹�„�Œ�±�¶�§

1234

اپلیکیشن بازرگام برای Android و iOS در دسترس است.